Grecja – Korfu

 Jacht: Sun Odyssey 349 (2016)

Gouvia (Korfu) – Sivota – Gaios – Lakka – Petrity – Mandraki – Gouvia (Korfu)

13.08 – 20.08.2022

To nasz pierwszy morski rejs po wodach Morza Jońskiego z dziećmi. Zdecydowaliśmy się zmienić dotychczasowy akwen Adriatyku na wody greckie. Jesteśmy z nastolatkami, nie oczekujemy długich przelotów, raczej pływanie od zatoki do zatoki. Kierujemy się na południe Korfu, naszym celem jest Paxos i Antipaxos.

Sobota, 13.08 Gouvia (Korfu)

Startujemy z Gouvi, głównej bazy czarterowej na Korfu, która jest nowoczesną mariną, ze sklepem, restauracjami i basenem.

Niedziela, 14.08 Sivota

Wypływamy koło południa w kierunku Sivoty. Urokliwego, turystycznego miasteczka na głównym lądzie.

Poniedziałek, 15.08 Gaios (Paxos) 

Płyniemy na Paxos, Pierwsze kąpiele młodzieży, testowanie pontonu. Pogoda super, słońce świeci, na wodzie jest chłodno, ale na lądzie żar leje się z nieba.

Na noc stajemy w Gaios w centrum miasta, trzeba rzucić kotwicę i rufą dojść do kei. Przy bezwietrznej pogodzie nie ma z tym problemu, ale w Gaios jest tłok, statki wycieczkowe, taksówki wodne, duże jachty motorowe, ciągły ruch.

 

Wtorek, 16.08 Lakka (Paxos)

Opływamy Antipaxos, super jachty stoją na kotwicach, w zatokach mnóstwo małych jachtów

Płyniemy na około Antipaxos, stajemy w Lakka na północy Paxos. Udaje nam się cumować do miejskiej kei. Po prawej stronie jest bardzo płytko ale piaszczyście. Pierwsza próba cumowania nie powiodła się, stanęliśmy na mieliźnie piasku. Bez problemu wychodzimy i robimy drugie podejście, bardziej z lewej  strony pirsu. Pod wieczór cała zatoka zapełnia się jachtami stojącymi na kotwicy.

Środa, 17.08 Petrity (Korfu)

Wracamy na północ, bez wiatru, temperatura podchodzi pod 38 stopni, jedynym ochłodzeniem są zabawy w wodzie.

Czwartek, 18.08 Mandraki (Korfu Town)

Płyniemy w kierunku stolicy Korfu, stajemy po północnej stronie ruin w marinie Mandraki. Nadal brak wiatru. Wysoka temperatura daje się nam we znaki.

Zaraz po zacumowaniu idziemy na pobliskie kąpielisko, schłodzić się po całym dniu pływania.

Późnym popołudniem zwiedzamy Korfu Town,

 

 

Piątek, 19.08 Gouvia (Korfu)

To już koniec wracamy do Gouvi.

Sobota, 20.08

Zejście z jachtu i powrót do domu. Podobało nam się tutaj, ale wrzesień będzie lepszym miesiącem do żeglugi po tym akwenie.